فضا و کادر آموزشی

 

ساختمان مرکزی این مؤسسه در بلوار مطهری لاهیجان و در جوار استخر زیبای این شهر قرار دارد. عموم کلاس‌های تئوری و امور اداری این مؤسسه در ساختمان مرکزی موسوم به ساختمان دکتر مجتهدی برگزار می‌شود و دانشجویان برای گذراندن واحدهای عملی و آزمایشگاهی همچون آزمایشگاه برق، بتن، کارگاه چوب، آزمایشگاه‌های تخصصی دانشجویان کشاورزی و سایر دروس، از ساختمان‌شماره 2 بهره می‌برند. تدریس در این مؤسسه توسط جمعی از اساتید صاحب فن و مجرب صورت می‌گیرد.

در ساختمان مرکزی مؤسسه چند کلاس، چهار آتلیه، سایت رایانه با 70 دستگاه رایانه، مجموعه‌ای از اطاق‌های اداری همچون دفتر آموزش، دفتر صندوق رفاه دانشجویان،دبیرخانه، دفتر امور پژوهشی و دفتر امور مالی و... قرار گرفته‌اند.کتابخانه موسسه با امکانات کافی به همراه آرشیو پایان نامه های دانشجویی در طبقه دوم ساختمان قرار دارد که دارای کتاب های تخصصی دانشگاهی و همچنیننشریات پژوهشی در کلیه رشته های موجود در موسسه می باشد و هرساله بر تعداد کتاب ها و نشریات آن افزوده می شود.همچنین سایت کامپیوتر موسسه مجهز به اینترنت پرسرعت می باشد.در ضمن هر دو ساختمان موسسه مجهز به اینترنت وایرلس در محوطه جهت استفاده اساتید و دانشجویان می باشند.

عموم کلاس‌های آزمایشگاه و کارگاه دانشجویان رشته‌های برق و عمران و همچنین آزمایشگاه گیاهپزشکی در ساختمان شماره ۲در خیابان تربیت معلم لاهیجان واقع است. امکانات این آزمایشگاهها در حد کافی و مناسب بوده و توانایی برگزاری کلیه واحدهای آزمایشگاهی رشتهٔ مذکور را داراست.

به منظور رفاه حال دانشجویان سلف سرویس موسسه در ساختمان شماره 2 جهت توزیع غذا موجود می باشد. همچنین امکاناتی نظیرکافه تریا و مرکز تکثیر و انتشارات در هر دو ساختمان در نظر گرفته شده است.امکانات خوابگاهی موسسه به صورت خوابگاه های خودگردان تحت نظارت موسسه می باشد.

به طور کلی امکانات در مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی دیلمان-لاهیجان در حد مطلوب و برابر استانداردها، برای رفاه دانشجویان در نظر گرفته شده است و این مؤسسه همه ساله فارغ‌التحصیلان خود را به جامعه علمی کشور تحویل می‌دهد.فارغ التحصیلان موسسه غیر انتفاعی دیلمان از بدو تاسیس آمار قبولی بالایی در کنکورهای سراسری و آزاد کاردانی به کارشناسی و کارشناسی به کارشناسی ارشد داشته اند . در سال 90 چندین تن از فارغ التحصیلان کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری تهران پذیرفته شدند.همچنین یکی از دانشجویان موسسه موفق به کسب رتبه یک کنکورکارشناسی ارشد در دانشگاه تهران شد.


۱۳۹۱/۶/۲۹